IBMiB

Witamy na stronie Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii

 

RNA World

Zajmujemy się identyfikacją i analizą ekspresji niekodujących RNA.

Bioinformatyka

W skład Instytutu wchodzą 3 zakłady bioinformatyczne.

1
1

Wiadomości

10 stycznia 2022 in Wiadomości

Dr hab. Kinga Kamieniarz-Gdula uzyskała ERC Starting Grant

Dr hab. Kinga Kamieniarz-Gdula kierownik zespołu badawczego z naszego Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii UAM uzyskała prestiżowy grant European Research Council (ERC) – Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. Jest to…

Read More
15 grudnia 2021 in Wiadomości

Ogłoszenie wyników konkursu RNA Salon Poznan

On behalf of RNA Salon Poznan, we have a pleasure to inform that: The RNA Salon Poznan awards a prize for the best Bachelor thesis to: Maria Gwit (Institute of…

Read More
6 grudnia 2021 in Oferty Pracy, Wiadomości

Oferta pracy doktorant – Pracownia Biologii Genomu

Oferta pracy Read More

Publikacje

Granty

Czym się zajmujemy

Metabolizm RNA

Badania nad metabolizmem RNA obejmują prace nad dojrzewaniem mRNA i mikroRNA i udziałem różnych białek w tych procesach.

Molekularne przekształcenia energii

Prowadzimy badania nad mitochondrialnymi systemami transportującymi i przekształcającymi energię w kontekście ich regulacji, współdziałania, roli fizjologicznej i ewolucji.

Genetyka molekularna człowieka

Wykorzystujemy wiedzę z zakresu biologii molekularnej w profilaktyce, diagnozie i terapii raka jasnokomórkowego nerki i arteriosklerozy.

Genomika funkcjonalna

Badamy zagadnieniami z dziedziny genomiki funkcjonalnej takie jak: ekspresja genomu i wybranych elementów sieci białkowych uczestniczącymi w sygnalizacji stresowej.

Biotechnologia

Badamy wpływ regulatorowych RNA na mechanizmy obronne komórek bakteryjnych oraz komórkowe mechanizmy związane z odpowiedzią i adaptacją organizmów do warunków stresowych.

Bioinformatyka

Nasze zainteresowania koncentrują się wokół bioinformatycznych analizy całych genomów, wyznaczania struktur przestrzennych RNA i białkowych.

8
Zakładów i Pracowni
62
Pracowników
60
Doktorantów
400
+ Publikacji (od 2010)

Zapraszamy zdolnych studenów

Jeżeli interesujesz się biologią molekularną i chcesz poszerzyć swoją wiedzę, zapraszamy do realizowania praktyk i pracy dyplomowych w naszym instytucie.

Dla studentów